Днями начальниця Снігурівської ДПІ Головного управління ДПС в Миколаївській області Наталя Дребот провела зустріч із платниками податків з метою обговорення особливостей запровадження одноразового добровільного декларування.
Наталя Дребот на початку зустрічі зазначила, що основна мета декларування – це вивід із «тіні» в прозорий та легальний обіг коштів та майна, з якого не сплачено (або сплачено не в повному обсязі) податків. Податківиця наголосила, що правові засади для проведення одноразового декларування визначені Законом України № 1539-ІХ від 15 вересня 2021 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету», який набрав чинності 21 липня 2021 року.
В ході зустрічі платникам роз’яснено, що кампанія декларування триватиме рік – з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, (у тому числі самозайняті особи) та фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які є чи були платниками податків.
Податківиця наголосила, що якщо особа, яка має право на одноразове (спеціальне) декларування, не скористається ним, така особа буде вважатися такою, що повідомила контролюючий орган про те, що станом на 31 серпня 2022 року (дату завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування) у власності такої фізичної особи відсутні активи, одержані (набуті) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів.
Учасники заходу долучились до активного обговорення теми зустрічі та дійшли згоди, що «податкова амністія» – дійсно унікальний шанс та можливість сформувати позитивну податкову історію. Найбільше дискусій виникло з приводу необхідності декларування активів, здобутих громадянами за рахунок доходів, отриманих за кордоном або в наслідок неофіційного працевлаштування. «Час все роботи за законом», – підсумувала Наталя Дребот.