В Казанківській ДПІ проведено консультації з платниками податків з питань змін у законодавстві, якими встановлюються вимоги до застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій та ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку.
Так, фізичні особи–підприємці – платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп згідно з вимогами Податкового кодексу зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.
При цьому фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, що здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів. відповідно до вимог затвердженого Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, який затверджений наказом Мінфіну від 9 вересня 2021 року №496 та діє з 26 листопада 2021 року.
В той же час вимоги Порядку №496 поширюються на платників, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування.
Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої групи звільнені від обов’язку застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій при здійсненні господарської діяльності.
Тобто зазначена категорія ФОП, яка здійснює виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках або провадить господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, не використовує працю найманих осіб і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 01 січня податкового (звітного) року (у 2021р. - 1002000 грн, у 2022 р. -1085500 грн) не застосовує РРО/ПРРО та не веде облік товарних запасів.
Для інформування фізичних осіб-підприємців щодо обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій з 01 січня 2022 року, в Фізичним особам-підприємцям, які вирішили встановити програмний реєстратор розрахункових операцій надано практичну допомогу у поданні реєстраційних заяв через Електронний кабінет платника податків та по встановленню програмних реєстраторів розрахункових операцій на мобільні телефони.