На черговій зустрічі у Баштанській ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області розглянуто питання щодо заповнення платіжної інструкції, а також повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених коштів.
Фахівчиня ДПІ Наталя Фоміна пояснила, що перелік обов’язкових реквізитів платіжної інструкції, які заповнюються платниками, визначено Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг. Зосередила увагу на заповненні таких реквізитів: «Призначення платежу», «Код платника» та «Код фактичного платника».
Податківиця пояснила, що громадяни заповнюють реквізит «Код фактичного платника» у разі, якщо сплачують податкові платежі та єдиний внесок за допомогою технічного пристрою (банкомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування, програмно-апаратне середовище мобільного телефону). У цьому випадку громадяни у реквізиті «код фактичного платника» платіжної інструкції зазначають власний податковий номер.
На зустрічі також обговорено питання щодо повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених коштів. Зазначено, що обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Наталя Фоміна відмітила, що для спрощення процедури повернення помилково та/або надміру сплачених платежів діє сервіс «Е-повернення». Платники податків мають змогу у режимі 24/7, дистанційно подати заяву на повернення коштів через Електронний кабінет платника податків – розділ «Заяви, запити для отримання інформації».