Чи повинні фізичні особи - підприємці застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) при реалізації власної вирощеної, відгодованої чи виготовленої продукції? З таким запитанням до фахівців Казанківської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області звернулися підприємці регіону.
Відповідаючи на питання податківці зазначили, що суб’єкти господарювання зобов’язані проводити розрахунки за товари (послуги) із обов’язковим застосуванням РРО/ПРРО і видачею споживачам розрахункових документів встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції.
Разом з тим, у податковій інспекції розповіли, за яких умов застосування РРО/ПРРО є не обов’язковим. Однією з таких умов є право не застосовувати РРО/ПРРО та розрахункові книжки при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання.
Фахівці інспекції надали відповідно до норм податкового законодавства ґрунтовні роз’яснення щодо застосування чи не застосування РРО/ПРРО при продажу власно вирощеної, відгодованої чи виготовленої продукції фізичними особами – підприємцями.