У Головному управлінні ДПС у Миколаївській області відбулася зустріч з представниками громадської організації «МрійДій» з обговорення досить актуальної теми – використання реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій з 01.01.2022 року.
Як відомо, з 1 січня 2022 року значно розширюється коло суб’єктів господарювання (фізичних осіб-підприємців), якими мають застосовуватись реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій. Згідно з нормами податкового законодавства, обов’язкове застосування касових апаратів передбачено для ФОП – платників єдиного податку ІІ-ІV груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.
Звертаючись до підприємців, а це здебільшого молоді люди, керівник ДПС Миколаївщини Дмитро Прокоф’єв зазначив, що важливі зміни, які будуть запроваджені для фізичних осіб-підприємців у сфері застосування РРО, спрямовані, перш за все, на підвищення загального рівня податкової культури та захисту споживачів за рахунок поетапного розширення фіскалізації розрахункових операцій та запровадження інноваційних технологічних рішень у вигляді програмних реєстраторів розрахункових операцій, як альтернативи класичним РРО. Основною метою запровадження обов’язкового застосування РРО фізичними особами підприємцями, які використовують спрощену систему оподаткування є, по-перше, детінізація розрахунків в сфері торгівлі і послуг, по-друге, виведення із тіні торгівельних кампаній, які зловживають спрощеною системою оподаткування, по-третє, захист споживачів за рахунок поетапного розширення фіскалізації розрахункових операцій.
Більш детально про застосування РРО та ПРРО, про найбільш важливі та суперечливі питання, що турбують фізичних осіб підприємців - платників єдиного податку розповіли присутні на заході фахівці: заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Олександр Федорович та головний державний інспектор відділу організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг, електронних сервісів та електронного документообігу, розгляду звернень державних органів управління електронних сервісів ГУ ДПС у Миколаївській області Тетяна Кулєшова.
Податківці запевнили, що поки діє мораторій на проведення перевірок через карантинні обмеження, податкова служба матиме час на переконання бізнесу щодо необхідності фіскалізації.
«Ми впевнені, що такі нововведення спрямовані на захист легального бізнесу та виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків і безконтрольного обігу товарів. Ми сподіваємось, що процес впровадження РРО/ПРРО пройде безболісно, підприємці працюватимуть легально, прозоро і в рівних комфортних умовах здійснюватимуть господарську діяльність», - зазначив Дмитро Прокоф’єв.