Головне управління ДПС у Миколаївській області нагадує, що для реформування податкової та митної політик і перегляду процесів їх адміністрування у грудні 2023 року Уряд затвердив Національну стратегію доходів до 2030 року (далі – НСД).
Пріоритетні заходи НСД спрямовані на модернізацію податкового адміністрування та створення умов для справедливої податкової політики, що сприятиме підвищенню ефективності управління державними доходами. Стратегія є баченням майбутньої системи доходів, яка надає чіткості та передбачуваності усім учасникам податкового процесу.
Заходи ДПС із впровадження НСД у 2024 – 2025 роках, зокрема передбачають:
Проведення моніторингу звітів про підзвітні рахунки за Загальним стандартом звітності (CRS), отриманих від держав-партнерів; здійснення аналізу отриманої інформації про підзвітні рахунки податкових резидентів України з метою виявлення ймовірно прихованих фінансових активів останніх та вжиття відповідних заходів податкового контролю.
Здійснення контролю за поданням платниками податків – резидентами України (підзвітними фінансовим установами) звітів про підзвітні рахунки за Загальним стандартом звітності (CRS) – здійснення заходів щодо виявлення підзвітних фінансових установ, які не подали звіти про підзвітні рахунки або подали їх із порушенням визначених строків, та відповідних заходів податкового контролю.
Удосконалення процедури стягнення коштів із банківських рахунків боржників шляхом налагодження інформаційної взаємодії ДПС із Держказначейством та банками щодо направлення електронних платіжних інструкцій (інкасових доручень) на примусове списання (стягнення) коштів із рахунків платника у банках – законодавче запровадження механізму електронної взаємодії при стягненні коштів із рахунків боржників за платіжними інструкціями, сформованими в електронній формі.
Автоматизація процесів погашення податкового боргу – впровадження підсистеми «Робота з боргом» ІКС ДПС.
Запровадження регулярного вивчення оцінки якості надання послуг та виявлення проблемних питань, що виникають у діяльності ДПС, шляхом опитування платників податків, оприлюднення його результатів та публічне звітування про вжиті заходи. Підтримання зворотного зв’язку із зацікавленими сторонами щодо удосконалення процесів адміністрування.
Забезпечення прозорого обміну інформацією з членами Глобального форуму Організації економічного співробітництва та розвитку (далі – ОЕСР) – отримання позитивної оцінки Глобального форуму ОЕСР щодо зрілості системи управління інформаційною безпекою.
Впровадження процедур Е-аудиту.
Запровадження обміну звітами у розрізі країн міжнародних груп компаній: налагодження ефективного процесу обміну податковою інформацією з іноземними компетентними органами (далі – ІКО) для оцінки ризиків, трансфертного ціноутворення та інших ризиків, пов’язаних із розмиванням податкової бази та виведенням прибутку з-під оподаткування.
Розробка ІКС «Обмін інформацією з іноземними компетентними органами» - удосконалення та прискорення процесів обміну інформацією з ІКО та підвищення ефективності такого обміну, зниження впливу «людського фактора» на процеси обміну податковою інформацією, забезпечення дотримання конфіденційності інформації.
Впровадження ІКС «Автоматизована система роботи з великими масивами даних для проведення аналізу ризиків з трансфертного ціноутворення» - автоматизація процедури податкового контролю за встановленням відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки» тощо.
Детальніше про НСД можна дізнатися на офіційному сайті ДПС у розділі «Діяльність»/ «Національна стратегія доходів» за посиланням: https://tax.gov.ua/diyalnist-/natsionalna-strategiya-dohodiv/.