Як повідомили в управлінні контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Миколаївській області, у січні – березні 2025 року до місцевих бюджетів Миколаївщини надійшло майже 8,3 млн грн плати за ліцензії на виробництво: спирту коньячного і алкогольних напоїв, плати за ліцензії на право оптової, роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним. Порівняно з першим кварталом минулого року надходження збільшились на 1,9 млн грн, або на 29,7 відсотка.
Варто зазначити, що станом на 01.04.2025 платникам регіону видано 2661 ліцензію на право оптової, роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, з них:
1881 ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;
749 ліцензій на право зберігання пального;
23 ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним;
7 ліцензій на право оптової торгівлі пальним;
1 ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
Разом з тим, фахівцями управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Миколаївській області анульовано 519 ліцензій на право оптової, роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним.
Споживачі підакцизної продукції мають цікавитися у продавця алкогольних напоїв і тютюнових виробів про наявність ліцензії на реалізацію підакцизних товарів. Така небайдужість убезпечить від споживання неякісної продукції та сприятиме залученню бюджетних надходжень, - наголошують у податковій службі.
Нагадуємо, що суб’єкти господарювання усіх форм власності мають право на оптову, роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним за наявності у них відповідних ліцензій.