Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Декларування - 2023: Свідомі громадяни Миколаївщини виконали свій громадянський обов’язок і задекларували 18 мільйонів гривень доходів, отриманих протягом 2022 року. Про це у коментарі заступника начальника ГУ ДПС у Миколаївській області Ольги Купчишиної

опубліковано 11 травня 2023 о 09:40

Деклараційна кампанія - 2023 має результативний і якісний характер, адже це особистий внесок кожного українця у фінансову підтримку держави, забезпечення її обороноздатності. 

Зміцнення партнерських взаємин з платниками податків, створення умов, які гарантують якісне обслуговування, забезпечення професійних консультацій, проведення роз'яснювальної роботи, сплата| податків громадянами, доходи яких підлягають обов'язковому декларуванню – це пріоритетні напрямки| роботи, які проводяться податківцями Миколаївщини під час здійснення заходів щодо залучення громадян до декларування. 

Головне управління ДПС у Миколаївській області традиційно, щороку, оприлюднює підсумки кампанії декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. 

Так, станом на 03.05.2023 року громадянами Миколаївської області, що зобов’язані були подати декларацію про майновий стан і доходи відповідно до вимог Податкового кодексу України, подано приблизно 3 тисячі декларацій. Задекларовано до сплати майже 15 млн грн податку на доходи фізичних осіб та майже 3 млн грн військового збору. 

У тому числі, 95 особами задекларовано доходи у сумі понад 1 млн грн, з яких 2 особи задекларували податкові зобов’язання зі сплати в бюджет податку на доходи фізичних осіб у сумі понад 1 млн гривень.

Більша кількість мільйонерів задекларували іноземні доходи, доходи, отримані від операцій з продажу об'єктів рухомого та нерухомого майна, тощо.

Також хочу зазначити, що ДПС Миколаївщини продовжує роботу щодо залучення до декларування громадян, які з різних причин не задекларували отримані у 2022 році доходи, що відповідно до Податкового кодексу України підлягають обов’язковому декларуванню. 

Особлива увага приділяється громадянам, які отримали доходи від продажу або обміну об’єктів рухомого майна, інвестиційний дохід, спадщину (дар) отриману від фізичної особи, що не є членом сім’ї першого та другого ступеню споріднення, додаткове благо тощо.

Також, підкреслю, що одним із основних завдань декларування - є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платниками податків частини сум сплаченого з їх заробітної плати податку впродовж звітного року. Своїм правом на застосування податкової знижки вже скористалися 279 громадян, якими задекларовано до повернення понад 1 млн грн податку на доходи фізичних осіб. 

Хочу нагадати, що платники, які мають право скористатися податковою знижкою,  подають декларацію за 2023 рік до 31 грудня 2023 року. Для спрощення процедури пропонуємо скористатися електронним сервісом «Декларація про майновий стан і доходи» в приватній частині «Електронного кабінету платника», який надає можливість подати разом з декларацією документи, що підтверджують право на податкову знижку.

І наприкінці, хочу зазначити, що ми вдячні кожному свідомому громадянину, який виконав свій обов’язок  щодо декларування отриманих доходів та сплатив податки до бюджету. Адже в умовах воєнного стану кожна сплачена до бюджету гривня є запорукою нашої перемоги.