Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про порядок застосування податкової знижки йдеться у коментарі заступника начальника ГУ ДПС у Миколаївській області Ольги Купчишиної

опубліковано 30 серпня 2023 о 11:33

Головне управління ДПС у Миколаївській області нагадує, що у рамках проведення кампанії декларування доходів - 2023 платники податків можуть скористатися правом на отримання податкової знижки. 

Податкова знижка – це можливість громадянина повернути частину сплаченого загальнодержавного податку на доходи за певні послуги, які були здійснені протягом звітного податкового року платником податку. 

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), зокрема: квитанціями; фіскальними або товарними чеками; прибутковими касовими ордерами. Податок підлягає поверненню протягом 60 календарних днів з дня подання декларації. Повернути частину коштів можна за навчання у державних навчальних закладах, користування іпотечним житловим кредитом, використання репродуктивних технологій, сплату за переобладнання транспортного засобу на біопаливо, внески на благодійність тощо.

Хочу відмітити, що якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. Платники, які мають право на отримання податкової знижки,  подають декларацію за 2022 рік до 31 грудня 2023 року. 

Варто пам’ятати, що існують обмеження щодо податкової знижки, а саме сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України.

Подати декларацію можна дистанційно за допомогою сервісу ДПС «Електронний кабінет платника». У приватній частині кабінету у розділі «Декларація про майновий стан і доходи» можна подати декларацію разом з документами, що підтверджують право на податкову знижку. 

Зауважу, що подання декларації засобами електронного зв’язку надає можливість значно мінімізувати помилки при заповненні декларації, а також економить час та надає можливість уникнути черг. Для роботи в електронному сервісі платнику достатньо  лише мати кваліфікований електронний підпис, який можна отримати у будь-якого надавача електронних довірчих послуг. 

Крім того, рекомендую платникам, щоб бути в курсі всіх податкових новацій, підписатися на офіційну сторінку ГУ ДПС у Миколаївській області у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/tax.mykolaiv, а також слідкувати за новинами на сайті Головного управління ДПС у Миколаївській області https://mk.tax.gov.ua.

І на завершення висловлюю вдячність кожному платнику податків за сумлінне виконання своїх обов’язків перед державою щодо сплати податків, зборів і платежів, адже в умовах воєнного стану кожна сплачена до бюджету гривня є запорукою нашої Перемоги.