Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податкова знижка: Чи включаються пожертвування або благодійні внески у період воєнного стану неприбутковим організаціям?

опубліковано 27 листопада 2023 о 10:07

Головне управління ДПС у Миколаївській області інформує, чи включаються до складу податкової знижки платника податку на доходи фізичних осіб суми коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків у період воєнного стану неприбутковим організаціям? 

Законом України від 15 березня 2022 року 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу доповнено новим пунктом 21.

Так, пунктом 21 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу встановлено, що за результатами 2022 року при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень ст. 166 Кодексу до податкової знижки платника ПДФО у звітному податковому році включаються суми коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ст. 133 Кодексу, у розмірі, що не перевищує 16 відс. суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

Нагадуємо, що платники, які мають право скористатися правом на податкову знижку, подають декларацію за 2022 рік до 31.12.2023. У випадку, якщо за якихось обставин громадяни не скористалися правом на податкову знижку у поточному році, наступного року вони втрачають таку можливість.