З початку 2025 року податківці Миколаївщини активізували роботу у напрямі налагодження дієвої комунікації з представниками бізнесу та громадськості з питань реєстрації/відмови в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, блокування/розблокування податкових накладних, а також виведення суб’єктів господарювання з Переліку ризикових платників. Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДПС у Миколаївській області Роман Корнєв.
Посадовець зазначив, що саме з цією метою на початку лютого розпочав роботу Консультаційний центр з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Завданням центру є оперативне та ефективне надання інформаційної підтримки та практичної допомогу представникам бізнесу.
Так, за перший тиждень роботи фахівцями центру для підприємців Миколаївщини проведено 6 особистих зустрічей та одну зустріч у форматі ZOOM-конференції, у якій взяли участь 15 платників податків, а також надано 30 роз’яснень у телефонному режимі.
Фахівці центру надали рекомендації 15 платникам щодо складання та подання Таблиці даних платника податку.
Питання здебільшого стосувалися зупинення податкових накладних Системою моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР), внесення платника в перелік ризикових платників, порядку подання повідомлення на розблокування розрахунку коригування.
Щодо результатів розгляду проблемних питань, то у 44 випадках питання повністю вирішено, у 7 випадках питання буде вирішено після опрацювання наданих платнику рекомендацій.
Така співпраця допомагає забезпечувати своєчасне наповнення державної казни, при цьому працює на унеможливлення порушення платниками норм податкового законодавства.
Поряд з цим, відмітив Роман Корнєв, з метою зменшення кількості ризикових суб’єктів господарювання та зменшення податкових накладних, реєстрація яких зупиняється, у січні – лютому 2025 року ГУ ДПС у Миколаївській області проведено інвентаризацію переліку ризикових платників податку на додану вартість, за результатами якої виключено з відповідного переліку 232 суб’єкта господарювання, у тому числі 212 суб’єктів, яким анульовано свідоцтво платника ПДВ.
Це лише початкові результати, робота у цьому напрямі триває, посилюється та удосконалюються методи і способи взаємодії з представниками бізнесу. Наголошую, що кожен підприємець може звернутися за отриманням роз’яснень, консультацій та практичної допомоги задля вирішення проблемних питань. Тож, не зволікайте – звертайтеся до фахівців центру та отримайте кваліфіковану підтримку від податкової служби! – підсумував очільник ДПС Миколаївщини.