Завдяки географічному розташуванню та природному різномаїттю розвиток туристичної галузі на Березанщині один з пріоритетних та стратегічних напрямків роботи місцевої громади. Розумне використання місцевих можливостей та ресурсів, створення сприятливих умов для відпочинку і оздоровлення – запорука своєчасного поповнення місцевих скарбниць. В той же час, для забезпечення ефективного надходження коштів до бюджету необхідний контроль та податкова грамотність.
Для обговорення питання розвитку туристичної галузі та зеленого туризму на узбережжі Тилигульського лиману в рамках чинного законодавства зустрілися днями очільник Березанської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області Олександр Фойна та депутат Березанської селищної ради, голова громадської організації «ЕКО Березань» Олексій Сидорчук.
Зважаючи на специфіку громади Олександр Фойна акцентував увагу на необхідності сплати туристичного збору. «Важливо стежити не лише за своєчасною сплатою податків та зборів суб’єктами господарювання, а й за тим, щоб громадяни, які приймають туристів, виготовляють та реалізують сувенірну продукцію, проводять екскурсії, тобто заробляють під час туристичного сезону, легалізувались в рамках чинного законодавства». Податківець зазначив, що наразі легалізація, фіскалізація та оформлення трудових відносин перебуває на особливому контролі. Адже узаконення діяльності та правовідносин – це внесення частки у розвиток і вдосконалення інфраструктури громади.
Податківець надав вичерпні податкові консультації, проінформувавши про види місцевих податків і зборів та порядок їх сплати. Сторони домовились про подальше партнерство та співпрацю у напрямку розширення в межах компетенції бази оподаткування.