Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Трудовим колективам підприємств та установ Баштанщини актуально про одноразове декларування

опубліковано 23 вересня 2021 о 09:24

Про особливості одноразового (спеціального) добровільного декларування розповіла 21 вересня головний державний ревізор-інспектор Баштанської ДПІ Головного управління ДПС у Миколаївській області Тетяна Кулик під час зустрічі з трудовими колективами місцевих підприємств та установ. На меті у Баштанських податківців – не лише інформувати якомога більше громадян про новації податкового законодавства, а й підвищувати рівень податкової культури та громадянської свідомості.

Безпосереднє спілкування з працівниками дозволило обговорити такі важливі питання як: хто і як може скористатися одноразовим (спеціальним) декларуванням, які терміни проведення декларування та розміри збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування. Не оминули увагою сторони мету запровадження одноразового декларування.

Податківиця зазначила, що процедура одноразового (спеціального) добровільного декларування визначена основними нормами Закону України від 15.06.2021 № 1539 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету». Законом передбачено, що одноразове декларування триватиме упродовж року – з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Кодексу є, чи були платниками податків.

Декларанти мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, та з яких не були сплачені податки і збори, до 1 січня 2021 року.

Тетяна Кулик наголосила, що одноразове декларування не вимагає розкриття джерела походження задекларованих активів. Також це право, а не обов’язок громадянина. Податківиця вказала на фактори, від яких залежить успішність податкової амністії: «Податкова служба перевіряє лише правильність заповнення самої декларації, зокрема наявність арифметичних та логічних помилок. Протягом року, поки працює податкова амністія, декларацію можна уточнити», – проінформувала працівниця Баштанської ДПІ.

Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Також гарантується нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду. «Податкова амністія – це унікальний шанс все зробити законно», – підсумувала Тетяна Кулик.