Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Центральна ДПІ: Податкова амністія – актуально та доступно для платників

опубліковано 27 вересня 2021 о 13:34

Розгляду важливих питань щодо реалізації вимог Закону України від 15 червня 2021 року №1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належним їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» була присвячена зустріч керівництва Центральної ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області з нотаріусами  Центрального та Заводського районів м. Миколаєва.

У зустрічі прийняли участь начальник Центральної ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області Лариса Сілочі, а також нотаріуси Димов О.С., Некрасова Ю.В., Войтовська Ж.Ф., Швейнова Н.С., Чернікова О.Є., Посторниченко Н.В., Денисова О.О., Горобченко С.Г., Недвіга А.Ф., Гарбуров К.Є., Власова С.Я. 

На початку зустрічі Лариса Сілочі роз’яснила, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) нею за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Під час зустрічі обговорено наступні питання: терміни проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб; хто може скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням; як декларанти матимуть право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, що в ній зазначають, а яка інформація не зазначається; об’єкти декларування, що належать декларанту на праві власності; база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Окремо присутні зупинились на питаннях, як здійснюється сплата збору декларантом та як вона розраховується, крім того розглянули процентні ставки податку.

Присутніх зацікавили особливості щодо об’єктів одноразового (спеціального) добровільного декларування, були задані питання стосовно декларування валютних цінностей та нерухомого майна.

Наприкінці зустрічі були нотаріусам були надані вичерпні відповіді на запитання та вручені відповідні листівки і брошури щодо особливостей одноразового (спеціального) добровільного декларування.