Продовжуючи традицію співпраці з органами місцевого самоврядування, 23 жовтня фахівцями Братської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області проведено зустріч з першим заступником Новомар’ївської сільської ради Наталею Глаголенко. Братську ДПІ у зустрічі представили очільниця ДПІ Людмила Власенко та головний державний ревізор-інспектор Тетяна Гризоглазова.
Під час зустрічі розглянуто питання організації стану роботи щодо погашення податкового боргу суб’єктів господарювання та громадян. За словами Людмила Власенко, одним із проблемних питань, які виникають у цьому напрямку роботи, є необхідність інформування платників про незначні суми податкової заборгованості. Оскільки податкова вимога надсилається, якщо сума боргу перевищує 3060 грн, громадяни можуть і не знати про його наявність. У зв’язку з цим, податківиця запросила представників сільської ради сприяти у поширенні інформації серед громадян про суми такої заборгованості та проводити відповідну роз’яснювальну роботу з платниками податків щодо необхідності її сплати.
Наступним питанням, яке було розглянуто під час зустрічі у форматі «запитання-відповідь» стало обговорення основних аспектів Закону України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету». Тетяна Гризоглазова надала присутнім кваліфіковані роз’яснення щодо об’єктів та суб’єктів одноразового (спеціального) декларування, відповідала на запитання щодо ставок спеціального збору та термінів подання одноразової декларації.
Крім того, під час зустрічі обговорено питання активізації співпраці у частині здійснення контролю за дотримання норм податкового законодавства щодо використання найманої праці та легалізації трудових відносин.
«Щодо принципів партнерства ДПІ та ОТГ, то вони реалізуються у системній співпраці, яку останнім часом значно посилено. Головною причиною укріплення ділових контактів став реальний вплив ОТГ на економічне життя та фінансову спроможність громади, яка зміцнюється за рахунок податкових надходжень до бюджету. Загалом податкова служба, маючи кваліфікований кадровий потенціал, систему моніторингу та аналізу оподаткування, реалізації бюджетних резервів значно впливає на ситуацію. До речі, головним інструментом співпраці є робочі зустрічі з представниками ОТГ. Як результат, бюджет отримує кошти, люди роботу, а громада сталий розвиток», – підсумувала результати проведення зустрічі Людмила Власенко.