Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Одноразове добровільне декларування – унікальна можливість та соціальна відповідальність»

опубліковано 28 жовтня 2021 о 11:24

Під таким гаслом днями відбувся круглий стіл начальниці Казанківької ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області Тетяни Кривцовою з приватним нотаріусом Корж Марією та її помічником Ляховською Любов’ю.

Податківиця ознайомила присутніх із основними нормами Закону України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Наголосила, що головне про що мають знати платники, що декларування – це можливість та унікальний шанс добровільно легалізувати неоподатковані активи за пільговими ставками одноразового збору. На одноразове декларування відведено рік –  з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Саме протягом цього періоду громадяни зможуть подати спеціальну декларацію до податкової служби через Електронний кабінет платника податків, сплатити одноразовий збір та отримати ряд державних гарантій і чисту фінансову історію.

Сторони активно обговорювали основні аспекти декларування, зокрема те, що декларування не передбачає розкриття  джерел отримання (набуття) активів, з яких з будь-яких причин не було сплачено податків та зборів в періоди до 1 січня 2021 року. Найбільше дискусій виникло навколо процедури декларування готівкових коштів. Учасникам заходу роз’яснено, що перед декларуванням декларант має розмістити кошти на рахунках зі спеціальним режимом використання. Ця процедура є запобіжником того, щоб у ймовірного декларанта не виникло бажання задекларувати надвелику суму коштів та користуватись нею багато років.

Тетяна Кривцова акцентувала увагу, що процедура одноразового декларування абсолютно прозора, чітка та зрозуміла. Після подачі декларації податковою службою проводиться лише перевірка наявності логічних та арифметичних помилок, проте ніяких інших перевірок, донарахувань сум збору не передбачено.