Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Центральна ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області продовжує інформувати платників про «податкову амністію»

опубліковано 02 листопада 2021 о 09:57

Сьогодні перед податкової службою стоїть завдання щодо проведення масштабної інформаційної-роз’яснювальної кампанії щодо реалізації положень Закону України від 15 червня 2021 року №1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належним їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Саме тому Центральна ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області активно комунікує з платниками податків з питань «податкової амністії». Чергову зустріч у форматі відкритого спілкування проведено начальницею ДПІ Ларисою Сілочі 2 листопада. Захід проходив з урахуванням карантинних обмежень, прийнятих у зв’язку з пандемією Covid-19.

Лариса Сілочі проінформувала присутніх про правовий статус «податкової амністії», зазначивши, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Також під час зустрічі платники отримали вичерпні відповіді на свої запитання щодо одноразового декларування, серед яких можна виділити наступні: чи передбачена відповідальність за розголошення відомостей, які містяться у поданій одноразовій (спеціальній) добровільній декларації; на які активи не поширюються державні гарантії та звільнення від оподаткування; у який термін проводиться контролюючим органом камеральна перевірка; чи повинен декларант подати уточнюючу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію у разі якщо за результатами камеральної перевірки арифметична помилка призвела до виникнення переплати?

На завершення зустрічі платники податків отримали відповідні листівки і брошури щодо особливостей одноразового (спеціального) добровільного декларування.