Про активізацію взаємодії Врадіївської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області з представниками ОТГ, з метою розширення бази оподаткування та залучення додаткових резервів наповнення дохідної частини місцевого бюджету йшла мова під час робочої зустрічі очільниці ДПІ Наталі Байгер та старостами сіл Врадіївської селищної ради, яка відбулась 2 листопада.
На порядок денний зустрічі було винесено наступні питання: про стан проведення кампанії з одноразового (спеціального) добровільного декларування, про стан надходження місцевих податків і зборів до бюджету, а також про стан погашення податкового боргу.
На початку зустрічі, Наталя Байгер зазначила, що сьогодні в Україні триває кампанія з проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування, під час якої громадяни мають право задекларувати валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме і нерухоме майно, в тому числі об'єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, розміщені як в Україні, так і закордоном, які були придбані до 1 січня 2021 року та які в момент їхнього отримання підлягали оподаткуванню в Україні, але з них не були сплачені податки і збори.
Наталя Байгер відповіла на запитання присутніх, які стосувались кола осіб, які можуть скористатись механізмом «податкової амністії», ставок спеціального збору та термінів його сплати. Окремо під час зустрічі розглянуто порядок декларування валютних цінностей, шляхом відкриття спеціального рахунку у банку.
Згодом, сторони перейшли до обговорення стану надходжень до бюджету селищної ради податку на землю та орендної плати, а також податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних осіб за 10 місяців поточного року.
Особливу увагу під час зустрічі приділено питанню організації роботи щодо погашення податкової заборгованості платників податків та суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території Врадіївської ОТГ. На думку Наталі Байгер, недотримання строків і термінів сплати податкових платежів до бюджетів усіх рівнів впливає як на імідж самих платників, так і на стабільність фінансової системи держави та подальше фінансування програм соціально-економічного розвитку.
«Наявність боргових зобов’язань, своєю чергою тягне за собою нарахування пені та штрафних санкцій. Звертаю особливу увагу, що платники із сумами боргу до 3060 гривень, які не отримали податкової вимоги , можуть навіть і не знати про його наявність та накопичувати борг за рахунок штрафних санкцій. Тому, закликаю старост сіл сприяти у поширенні інформації серед жителів сіл про наявні суми такої заборгованості та проводити відповідну роз’яснювальну роботу з платниками податків щодо необхідності їх сплати», - наголосила Наталя Байгер.
За підсумками проведення зустрічі, сторони дійшли висновку, що лише завдяки спільній взаємодії ДПІ та ОТГ можливо досягнути економічного розвитку громади.