Днями начальниця Снігурівської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області Наталія Дребот зустрілася з головним редактором місцевої газети «Вісті Снігурівщини» Ігорем Новіковим з метою обговорення особливостей кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування, яке стартувало в Україні з 1 вересня 2021 року.
Наталія Дребот, зауважила що 21.07.2021 набув чинності Закон України від 15 червня 2021 № 1539-IX, відповідно до якого внесено зміни, зокрема до розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ в частині проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб. Податківиця розповіла про основні його аспекти.
Так, скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Кодексу є чи були платниками податків.
Декларанти мають право подати спеціальну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, та з яких не були сплачені податки і збори, до 1 січня 2021 року. При цьому, в декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування.
Наталія Дребот повідомила, що декларантами не можуть бути:
особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування;
особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до антикорупційного законодавства;
особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції».
Об’єктами декларування можуть бути кошти у національній та іноземній валютах, банківські метали; нерухомість; автомобілі; предмети мистецтва, антикваріат, ювелірні вироби; корпоративні та майнові права на об’єкти інтелектуальної власності; цінні папери; інші активи, що належать декларанту на праві власності і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання Декларації.
Базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об’єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.
Відповівши на питання, Наталія Дребот запропонувала Ігорю Новикову сприяти у поширені інформації серед мешканців територіальних громад щодо декларування доходів, з яких не були сплачені податки.
Зустріч відбулася у форматі конструктивного діалогу, під час якого сторонами досягнуто домовленість щодо подальшого висвітлення на сторінках місцевої газети «Вісті Снігурівщини» у форматі «Запитання - Відповідь» найбільш актуальних питань по одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванню.