Найактуальнішою новелою податкового законодавства сьогодні є одноразове (спеціальне) добровільне декларування, яке проводиться в Україні з 1 вересня 2021 року. Южноукраїнська ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області приймає активну участь у проведення роз’яснювальної кампанії з питань «податкової амністії».
Чергову зустріч з бізнес-спільнотою Южноукраїнська проведено 2 листопада начальницею Южноукраїнської ДПІ Світланою Шеремет.
На початку заходу очільниця ДПІ зазначила, що прийнятий закон щодо добровільного декларування – це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування. Держава дає можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Це можуть зробити, наприклад, ті, хто отримував зарплату в конверті, працював без оформлення трудових відносин.
«Подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. Декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів», – зазначила Світлана Шеремет.
Під час зустрічі велику увагу було приділено обговоренню питань щодо державних гарантій для громадян, які скористаються можливість одноразового (спеціального) добровільного декларування. Так, відповідно до законодавства, після належного декларування статків та сплати спеціального збору законодавство гарантує звільнення від кримінальної та адміністративної відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства, а також за деякі порушення у сфері господарської діяльності. Крім того, не проводитиметься податкова перевірка щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи. Також, декларантам гарантується неможливість використання відомостей із спеціальних «амністійних» декларацій у розслідуваннях та/або перевірках стосовно декларанта.
На завершення зустрічі Світлана Шеремет зазначила, що варто пам’ятати, що податкова амністія проводиться лише раз, і тим людям, які не скористаються цим правом, нічого не загрожує. Але, є одне «але»: з кожним роком буде все складніше вносити готівку у банки чи просто мати значну і з «незрозумілим походженням» для держави власність.