Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податкова амністія» та електронні сервіси – про що розповідають податківці

опубліковано 11 листопада 2021 о 13:37

Днями в.о. начальника Березнегуватської ДПІ Вікторією Шевченко проведено виїзні робочі зустрічі з місцевими ФОПами з метою роз’яснення норм Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Податківиця проінформувала, що одноразове декларування, яке триває лише рік – це можливість на компромісних умовах легалізувати активи, з яких повністю або частково не були сплачені податки в періоди до 1 січня 2021 року, та звільнитись від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства.  

Головна особливість «податкової амністії» – добровільність, тобто фізична особа самостійно приймає рішення щодо участі в такому декларуванні, самостійно визначає активи, які будуть відображені в декларації, ставки одноразового збору та терміни їх сплати.

Вікторія Шевченко повідомила про активи, які підлягають декларуванню, ставки збору, термін його сплати, спосіб подання декларації через Електронний кабінет.

Податківиця, користуючись нагодою, розповіла платникам про можливості електронних сервісів, завдяки яким значно скорочується час, необхідний на оформлення та подання звітності до податкових органів, підвищується оперативність та якість поданої звітності. Також завдяки  сервісам зникає необхідність відвідувати приміщення ДПІ.

Одним із популярних електронних сервісів є Електронний кабінет, за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДПС і платників у режимі реального часу та який наразі забезпечує повний спектр послуг для платників податків, як юридичних так і фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб – громадян.

Спілкуючись з місцевими ФОПами було також обговорено і важливість легалізації трудових відносин з найманими працівниками, важливість використання РРО тощо.