Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чи потрібно подавати спеціальну декларацію за об’єкти рухомого або нерухомого майна, які були отримані у спадок?

опубліковано 09 грудня 2021 о 15:19

В Первомайській ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області відбулась зустріч з платниками щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Головний державний інспектор Світлана Чекрижова під час спілкування з платниками податків розповіла, хто може скористатись одноразовим добровільним декларуванням, а також, яким категоріям осіб це робити заборонено.

Найбільше цікавило присутніх питання декларування майна, отриманого у спадок. Податківиця звернула увагу, що оподаткування доходу, отриманого платником податку на доходи фізичних осіб в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок нерухомого або рухомого майна визначено ст. 174 ПКУ, відповідно до п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 якої за нульовою ставкою оподатковуються об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

При цьому об’єкти дарування, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими Податковим кодексом для оподаткування спадщини.

Податківиця проінформувала, що особами, відповідальними за сплату податку до бюджету, є спадкоємці/обдаровані, які отримали спадщину/дарунок.

Дохід у вигляді вартості успадкованого/отриманого у дарунок майна (у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації про майновий стан та доходи, крім спадкоємців, які отримали у спадщину/дарунок об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

На завершення зазначала, що у разі якщо об’єкти рухомого або нерухомого майна були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення, то подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію платнику податків не потрібно за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.

Принагідно в ДПІ провели тренінг для платників з питань користування Електронним кабінетом платника, наголосила на необхідності своєчасної сплати податкових зобов’язань, повідомлення контролюючих органів про зміну персональних даних, місця проживання тощо.