Днями в Центральній ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області проведено чергову зустріч начальниці ДПІ Лариси Сілочі з платниками, присвячену одноразовому декларуванню.
Учасників заходу цікавило безліч питань, серед яких, що таке «податкова амністія»? Начальниця ДПІ пояснила, що одноразове декларування – це можливість на компромісних умовах легалізувати статки, з яких не було сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори, та бути захищеним державними гарантіями і звільнитися від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства.
На питання щодо випадків, під час яких виникає необхідність подавати одноразову декларацію, податківиця відповіла, що якщо фізична особа має активи, з яких не було сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори в періоди до 1 січня 2021 року – така особа може самостійно прийняти рішення щодо подання одноразової декларації.
Учасники запитували щодо осіб, для кого «податкова амністія» може бути актуальна. «Про подання одноразової добровільної декларації варто перш за все задуматися особам, які не сплачували податки з доходів», – пояснила керівниця ДПІ. Це можуть бути: неоподатковані іноземні доходи; заробітна плата «в конвертах»; підприємницька діяльність у разі неналежної сплати податків. Податківиця звернула особливу увагу платників, що скористатися «податковою амністією» може виключно особа, яка є повнолітньою та дієздатною, але при цьому з 2005 року не перебуває/перебувала на державній службі і не знаходиться під санкціями. Подати одноразову декларацію зможуть як резиденти, так і нерезиденти, які станом на момент отримання об’єктів декларування були резидентами України.
Платники запитували і про ставки збору до бюджету за підсумками декларування. Процедура одноразового декларування передбачає сплату одноразового збору. Для статків, що перебувають на території України, ставка збору становить 5%, для закордонних активів – 9%. Водночас, у разі подання декларації до 1 березня 2022 року, застосовується пільгова ставка – 7%.
Підсумовуючи зустріч Лариса Сілочі наголосила, що підтримка суспільством «податкової амністії» – запорука успіху кампанії, яка має стати фундаментом побудови нової ефективної податкової політики держави.