Сьогодні в Братській ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області проведено зустрічі з платниками податків, під час яких було розглянуто низку актуальних питань, а саме запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та застосування РРО.
Податківці наголосили, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок декларування фізичною особою належних їй активів, які розміщені на території України та/або за її межами; були одержані/набуті за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні, з яких не були сплачені податки і збори, або сплачені не в повному обсязі, які не були задекларовані протягом будь-якого з податкових періодів до 1 січня 2021 року.
Акцентовано увагу, що оскільки умова «до 1 січня 2021 року», яка визначена п. 1 підрозділу 94 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, застосовується виключно до доходів з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, то фізична особа, яка здійснила придбання будь-якого активу після 1 січня 2021 року за рахунок зазначених доходів, може скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням за умови дотримання інших вимог, визначених підрозділом 94 розділу ХХ Кодексу.
Під час заходу було надано роз’яснення щодо новацій в сфері застосування РРО/ПРРО. Податківці зазначили, що з 01 січня 2022 року значно розширюється коло суб’єктів господарювання, які мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.
Саме з 01 січня 2022 року закінчився перехідний період і застосування РРО та/або ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп стало обов’язковим.
При цьому, відповідно до вимог пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України РРО та/або ПРРО не будуть застосовувати платники єдиного податку першої групи.