Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про порядок реєстрації розрахункових книжок розповіли Березнегуватські податківці

опубліковано 17 лютого 2022 о 11:43

Днями в Березнегуватської ДПІ проведено робочу зустріч з платниками податків по питанню застосування РРО/ПРРО у 2022 році. На зустрічі податківці покроково розповіли про порядок реєстрація розрахункових книжок.

Перед реєстрацією розрахункової книжки суб’єкт господарювання повинен забезпечити:

заповнення на реєстраційній сторінці розрахункової книжки рядків, що містять найменування та податковий номер суб’єкта господарювання;

відсутність у розрахунковій книжці квитанцій із серіями та номерами, що повторюються, згідно з вимогами п. 2 глави 1 розд. ІІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547;

відповідне заповнення реєстраційної сторінки, яка може розміщатися на останньому аркуші разом з квитанціями.

Фахівці ДПІ наголосили, що на кожну розрахункову книжку, що подається на реєстрацію, необхідно встановити засіб контролю таким чином, щоб унеможливити розкріплення книжки без порушення цілісності засобу контролю.

Реєстрація першої розрахункової книжки в контролюючому органі відбувається одночасно з реєстрацією книги обліку розрахункових операцій на окрему господарську одиницю або на реєстратор розрахункових операцій, другої та наступних – на підставі заяви про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки за ф. № 1-КОРО (ідентифікатор J/F1311304).

Датою реєстрації першої розрахункової книжки є дата реєстрації книги обліку розрахункових операцій.

Після реєстрації суб’єкт господарювання заповнює рядки реєстраційної сторінки РК (номер книжки, дата реєстрації, найменування контролюючого органу, серія та номер першого бланка, кількість бланків, номер установленого засобу контролю), після чого розрахункова книжка вважається зареєстрованою.

При реєстрації розрахункової книжки присвоюється номер, який складається з фіскального номера першої книги обліку розрахункових операцій та проставленого через дріб порядкового номера такої розрахункової книжки і літери «к». При реєстрації розрахункової книжки, що складається зі спрощених розрахункових квитанцій, до номера розрахункової книжки додається літера «с»