Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Кому не потрібно використовувати РРО (ПРРО)?

опубліковано 17 серпня 2023 о 15:49

Головний державний інспектор Первомайської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області Світлана Чекрижова провела зустріч з фізичнми особами – підприємцями, яких цікавило питання, для кого не обов’язково використовувати ПРРО/ РРО у 2023 році.

Світлана Чекрижова повідомила, що без касового апарату та розрахункових книжок (РК) можуть вести бізнес платники єдиного податку - ФОПи, які продають товар/реалізують послугу та не застосовують РРО/програмний РРО відповідно до Податкового кодексу України.

З 01.01.2022 року РРО/програмні РРО не застосовують платники єдиного податку першої групи. РРО/ПРРО не застосовують у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок ФОПа, крім карткового, оскільки така операція не є розрахунковою. Тобто продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати - поточний рахунок у форматі IBAN. При розрахунках в інший спосіб - готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО/ПРРО є обов’язковим.

 Крім того, як пояснили у податковій, для платників єдиного податку 2-4 груп діють виключення, передбачені статтею 10 Закону про РРО. На виконання вказаної статті Уряд прийняв постанову від 23.08.2000 № 1336 (далі - постанова № 1336), якою передбачили умови та порядок ведення діяльності без застосування РРО за умови використання ними розрахункових книжок та КОРО.

Таким чином, РРО (ПРРО) не потрібно використовувати:

ФОПам на 1 групі; ФОПам на 2, 3, 4 групі, які торгують в селі за наступних умов: річний обсяг доходу на один структурний підрозділ (пунктів продажу товарів) не більше 1,09 млн в  рік; не в одному торговельному об’єкті з підакцизними товарами; не ведуть дистанційну торгівлю; місцевими радами не прийняте рішення про обов’язкове застосування РРО.

Бізнесу, що здійснює продаж води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах навчальних закладів;

бізнесу, що здійснює продаж проїзних, перевізних документів, білетів державних лотерей;

бізнесу, який в місцях отримання товарів (послуг) контрагентами не здійснюють готівкових розрахунків (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо);

бізнесу, який при здійсненні розрахунків за послуги виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів;

бізнесу, що здійснює продаж у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу (і відсутній продаж підакцизних товарів).