Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» відбувся у Снігурівській ДПІ

опубліковано 27 вересня 2023 о 12:40

У Снігурівській ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На актуальні запитання громадян щодо дотримання податкового законодавства відповідала начальниця Снігурівської державної податкової інспекції Наталія Дребот. 

В основному питання дозвонювачів стосувалися положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». 

Податківиця звернула увагу на розміри штрафних санкцій за не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, невидачу (у паперовій та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання.

Також у ході спілкування обговорено питання щодо використання електронних сервісів ДПС України, порядку нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання, легалізації найманої праці та заробітної плати, можливості отримання податкової знижки, погашення податкового боргу та ін.

Найбільше дозвонювачів цікавили питання щодо реєстрації безкоштовного програмного реєстратора розрахункових операцій від ДПС України через електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків». 

При надані роз’яснень щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій керівником інспекції акцентувалася увага, що податкова служба надає можливість безкоштовного встановлення програмного РРО на будь-який комп’ютер, ноутбук або гаджет. Оновлена версія програмного забезпечення безоплатного ПРРО від ДПС для операційних систем Android та iOS доступна за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

На усі поставлені питання в ході «гарячої лінії» було надано кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства.