Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Березанщина: Співпраця податківців та органів місцевого самоврядування сприяє розвитку та добробуту громад

опубліковано 07 грудня 2023 о 13:47

Начальник  Березанської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області , Олександр Фойна провів робочі зустрічі з головою Коблівської об’єднаної територіальної громади Володимиром Паничем та головою Березанської об’єднаної територіальної громади Валерієм Хоміцьким. 

У ході співбесід з очільниками громад, начальник інспекції детально зупинився на таких податках як плата за землю, податок на нерухоме майно та мінімальне податкове зобов’язання. Податківець зазначив, що зазначені податки сплачуються громадянами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. 

Крім того, повідомив, що землевласники та власники нерухомого майна мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо кількості земельних ділянок, кількості метрів квадратних житлового та нежитлового нерухомого майна. 

Для проведення якісної звірки платник обов’язково повинен надати правовстановлюючі документи, а саме документи на земельні ділянки, що знаходяться у власності чи постійному користуванні, нормативно-грошову оцінку земельних ділянок, суми сплачених податків, суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції, документи на право власності на майно, зареєстроване в державному реєстрі прав нерухомого майна. Якщо майно передано в оренду, то документи, що підтверджують передачу майна.

Також Олександр Фойна відмітив, що у разі передачі земельних ділянок в оренду при умові належного оформлення таких взаємовідносин відповідно до чинного законодавства земельний податок та мінімальне податкове зобов’язання визначається для орендарів. 

Пояснив, що переглянути нараховані суми в податкових повідомленнях-рішеннях можна у новому за стосунку ДПС «Моя податкова» або в «Електронному кабінеті платника податків», що дає змогу зручно та просто отримати будь-яку  інформацію.

Під час спілкування учасники зустрічей обговорили питання оподаткування виплат благодійної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Податківець надав змістовну та кваліфіковану інформацію щодо податкових норм із зазначеного питання.

Окремо розглянуто питання щодо податкових новацій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, в частині обов’язкової реєстрації та застосування суб’єктами господарювання РРО/ПРРО.