Фахівці Братської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області щоденно надають роз’яснення актуальних питань застосування РРО/ПРРО та новацій Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період воєнного стану».
Зокрема, інформують суб’єктів господарювання про обов’язок застосування РРО при готівкових розрахунках, відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», рекомендують платникам використання безкоштовного програмного забезпечення від ДПС України ПРРО Каса, роз’яснюють порядок його встановлення та використання при здійсненні діяльності, у разі необхідності надають практичну допомогу.
Під час зустрічей з платниками податківці наголошують, що добровільне виконання вимог законодавства сфери торгівлі, громадського харчування та послуг не тільки вбереже суб’єкта господарювання від додаткових витрат у вигляді штрафних санкцій, а й стане надійним оберегом від перевірок, які проводить ДПС.
Також, акцентують увагу на перевагах повного дотримання вимог податкового та трудового законодавства, обов’язку своєчасної та повної сплати податків і зборів, легалізації найманої праці та можливості використання електронних сервісів ДПС.
Адже, за допомогою сервісу Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua) та мобільного застосунку «Моя податкова» від ДПС України платники податків можуть в режимі реального часу дізнатися про наявність чи відсутність податкового боргу, подати податкову звітність, сплатити податки до бюджету тощо.