Головна сторінка Державної податкової служби України
Єдиний державнийвебпортал електронних послуг
Єдиний державний
Понад 250 млн грн уже надійшло до бюджету за результатами більш ніж 15 тисяч фактичних перевірок, проведених підрозділами податкового аудиту ДПС у І півріччі 2026 року. Крім того, у ході перевірок встановлено понад 1,6 тис. неоформлених працівників.
Завдяки ризик-орієнтованому підходу та якісному доперевірочному аналізу фактичні перевірки дозволяють ефективно виявляти порушення та забезпечувати надходження коштів до бюджету.
Серед найбільш поширених порушень, виявлених під час фактичних перевірок:
Розрахунки без РРО та фіскальних чеків
Порушення порядку проведення розрахункових операцій залишаються одними з найпоширеніших.
На Рівненщині у магазині квітів податківці встановили систематичне проведення розрахунків без застосування РРО та невидачу покупцям фіскальних чеків. За результатами суб’єкта господарювання очікує штраф на понад 120 тис. гривень.
Ще один випадок зафіксовано на Дніпропетровщині у магазині будівельних матеріалів. Під час перевірки встановлено незастосування РРО під час розрахунків готівкою, видачу покупцям невідповідних розрахункових документів, що імітували фіскальні чеки, а також проведення операцій, які потребували фіскалізації, без належного застосування РРО.
За результатами перевірки до суб’єкта господарювання застосовано штрафні санкції на суму понад 1,3 млн гривень.
Порушення під час продажу алкогольних напоїв
У кафе на Миколаївщині продавали алкогольні напої із видачею фіскальних чеків без зазначення цифрового значення марки акцизного податку. Загальна сума розрахункових операцій, проведених через РРО із таким порушенням, становила 223,7 тис. гривень. До суб’єкта господарювання буде застосовано штраф у розмірі понад 335,3 тис. гривень.
На Київщині у пивному барі встановлено реалізацію алкогольних напоїв без відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Крім того, під час продажу сидру у фіскальних чеках не зазначався код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
За виявлені порушення підприємцю загрожує штраф у розмірі понад 365 тис. гривень.
Необліковані товари та відсутність документів на продукцію
Під час перевірок податківці також виявляють випадки, коли суб’єкти господарювання не мають належного обліку товарних запасів або документів, що підтверджують походження продукції.
Так, у столиці під час перевірки підприємства, яке здійснює оптову торгівлю залізними виробами, водопровідним та опалювальним устаткуванням і приладдям до нього, встановлено проведення розрахунків без застосування РРО/ПРРО на суму понад 600 тис. гривень та необліковані товарні запаси на суму понад 300 тис. гривень.
Загальна сума штрафних санкцій становить майже 1 млн гривень.
У сфері торгівлі ювелірними виробами також виявлено порушення обліку товарів. На Черкащині встановлено реалізацію ювелірних виробів без належного обліку та документів, що підтверджують їх походження. Вартість необлікованого товару перевищила 1,4 млн гривень.
У ювелірному магазині на Рівненщині встановлено розбіжність між сумою готівкових коштів у касі та даними РРО, а також реалізацію необлікованих срібних столових приборів на суму понад 108,5 тис. гривень. Очікувана сума штрафних санкцій становить понад 111 тис. гривень.
Аналогічне порушення виявлено у ювелірному магазині в Києві, де були відсутні документи, що підтверджують облік та походження прикрас. За це передбачена штрафна санкція у сумі понад 300 тис. гривень.
Порушення у сфері ресторанного бізнесу
Під час перевірки одного з ресторанів у Запоріжжі встановлено проведення розрахунків без застосування РРО, порушення вимог до оформлення фіскальних чеків під час продажу окремих алкогольних напоїв, а також недотримання порядку ведення обліку товарних запасів.
Крім того, перевіркою встановлено використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин.
До порушника вже застосовано штраф у розмірі майже 400 тис. гривень.
Порушення під час реалізації пального
На автозаправній станції у Запорізькій області встановлено реалізацію пального без відображення у фіскальних чеках обов’язкового коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Також суб’єкт господарювання не надав документи, що підтверджують облік та походження товарних запасів, які перебували у місці продажу.
За результатами перевірки до платника застосовано штрафні санкції на суму близько 600 тис. гривень.
Нагадуємо: повідомити про порушення можна в один клік через цифровий сервіс «TAX Control». Ви надсилаєте інформацію через сервіс, і вона автоматично потрапляє до податківців відповідного регіону. Ваші відомості аналізують і використовують при організації перевірки конкретного бізнесу. Робимо бізнес прозорим разом!