Головне управління ДПС
у Миколаївській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

До місцевих бюджетів Миколаївщини надійшло майже 700 млн грн єдиного податку

опубліковано 12 жовтня 2021 о 08:50

За 9 місяців 2021 року від підприємців та юридичних осіб, які працюють на спрощеній системі оподаткування, до місцевих бюджетів Миколаївщини сплачено 699,2 млн грн єдиного податку. Це на 95,3 млн грн більше порівняно з відповідним періодом 2020 року.  

Найбільший внесок у бюджети громад забезпечили фізичні особи-підприємці, які сплатили 472,4 млн грн, юридичні особи – платники єдиного податку 3 групи у свою чергу сплатили до місцевих бюджетів регіону 88,9 млн грн. Сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками єдиного податку 4 групи сплачено 137,8 млн грн єдиного податку.

Нагадаємо, платники першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа поточного місяця. Платники єдиного податку третьої групи сплачують податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання декларації за податковий звітний квартал.

Водночас платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, один раз на рік, на час відпустки протягом одного календарного місяця звільняються від сплати єдиного податку. Також звільняються від сплати податку і у випадку хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Щоб скористатись правом на відпустку платникам необхідно подати до територіального органу ДПС заяву в довільній формі з інформацією про період запланованої відпустки чи терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності. Заяву щодо періоду щорічної відпустки рекомендується подавати до початку відпустки. А заяву щодо терміну втрати працездатності - одразу після закінчення лікарняного.