Головне управління ДПС
у Миколаївській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

ДПС Миколаївщини: За 9 місяців року до місцевих бюджетів надійшло 118,9 млн грн податку на нерухоме майно

опубліковано 13 жовтня 2021 о 08:37

У січні–вересні поточного року власники нерухомості Миколаївської області сплатили до місцевих бюджетів 118,9 млн грн податку на нерухоме майно. Вказана сума перевищила надходження за аналогічний період 2020 року на 30,4 млн грн.

Переважну частину надходжень податку на  нерухомість отримано від юридичних осіб, які перерахували 86,7 млн грн. Фізичні особи – власники нерухомості спрямували до бюджетів територіальних громад 32,2 млн грн.

Слід зазначити, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2020 рік за ставками, які були законодавчо визначені на той період.

Податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри площі майна, на які не нараховується податок, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – 180 кв. метрів.

Податкове зобов’язання з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Нагадуємо, що спілкуватися з Податковою службою та отримувати більше цікавої інформації можна дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX», на сторінках у мережі Facebook – www.facebook.com/TaxUkraine (сторінка ДПС України) та www.facebook.com/tax.mykolaiv (сторінка ГУ ДПС у Миколаївській області).