Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Особливості застосування РРО обговорено на семінарі з представниками малого та середнього бізнесу «Єднання»

опубліковано 15 грудня 2021 о 17:15

Як відомо, з 1 січня 2022 року вступають в дію норми законодавства щодо розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій.

З цього приводу, за ініціативи голови Миколаївської обласної профспілкової організації працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» Олени Герасимчук у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся семінар для представників громадської організації на тему: «Особливості застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку у 2022 році».

Для того, щоб детальніше розібратися у податкових новаціях, на зустріч було запрошено начальника Головного управління ДПС у Миколаївській області Дмитра Прокоф’єва, начальника управління електронних сервісів ГУ ДПС у Миколаївській області Тетяну Добренецьку, начальника управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Ірину Циган, заступника начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Миколаївській області Олександра Федоровича; головного державного інспектора відділу організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг, електронних сервісів та електронного документообігу, розгляду звернень державних органів управління електронних сервісів ГУ ДПС у Миколаївській області Тетяну Кулєшову.

Організатор заходу Олена Герасимчук зазначила, що конструктивна багаторічна взаємодії ДПС Миколаївщини та підприємців області сприяє успішному впровадженню податкових реформ, досягненню консенсусу інтересів держави та бізнесу. «Ми завжди готові до ефективної комунікації, яка сприятиме створенню комфортного бізнес-середовища в регіоні та розбудові економічних процесів у державі», - зазначила Олена Герасимчук. За її словами, податкові зміни щодо застосування РРО сприятимуть роботі «легального бізнесу», який розширить свою діяльність і, відповідно, збільшиться сплата податків до бюджету. Як підкреслила Олена Герасимчук, у представників бізнесу буде виникати чимало запитань, щодо запровадження РРО та програмних РРО, а тому такі зустрічі мають  стати постійними та результативними.

Звертаючись до підприємців, керівник ДПС Миколаївщини Дмитро Прокоф’єв зазначив, що новації у сфері застосування РРО спрямовані, перш за все, на захист легального бізнесу та виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та безконтрольного обігу товарів. «Ми хочемо, щоб процес впровадження РРО або ПРРО пройшов безболісно. Ми не тиснемо на бізнес, навпаки, хочемо, щоб бізнес працював легально і прозоро, щоб для усіх підприємців були створені рівні умови ведення бізнесу. Це забезпечить розвиток інфраструктури, соціальної сфери, економічних процесів», - зазначив Дмитро Прокоф’єв.

На семінарі фахівці податкової розповіли про те, як працюють РРО/ПРРО, які переваги ПРРО, порівняно з класичними РРО, та що очікує бізнес в умовах застосування ПРРО, як альтернативи класичним РРО. Присутнім наголошено, що програмне забезпечення для встановлення на гаджети суб’єктів господарювання, розроблене ДПС України, є безкоштовним. Представникам бізнесу надано можливість обирати той пристрій, який є більш зручним для проведення розрахункових операцій - класичний або програмний. Впровадження програмного РРО допоможе бізнесу зменшити витрати на придбання касової техніки та захистить споживачів в придбанні якісної продукції або послуг у суб’єктів господарювання.

Також спікери детально проінформували про розширення з 1 січня наступного року кола суб’єктів господарювання (фізичних осіб-підприємців), які мають застосовувати РРО/ПРРО. Саме з початку 2022 року закінчується перехідний період і застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп стане обов’язковим. Це стосується продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу. При цьому, РРО/ПРРО не будуть застосовувати платники єдиного податку першої групи.

«Для податкової служби пріоритетом роботи є впровадження сучасних доступних простих у застосуванні електронних сервісів, інші напрямки роботи, які забезпечують наповнення бюджету. Платник податків стає головною фігурою у взаєминах з податковою службою, тому ми готові допомагати бізнесу розібратися у новаціях законодавства, як у ході зустрічей, так і у форматі онлайн спілкування. Сьогодні представники підприємницької спільноти отримали реальну можливість активно обговорити ті питання, які їх турбують», - зазначив Дмитро Прокоф’єв.