Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Питання підтримки бізнесу розглядалися на засіданні Громадської ради при ГУ ДПС у Миколаївській області

опубліковано 23 грудня 2021 о 11:02

У Регіональній торгово-промисловій палаті Миколаївської області відбулося заключне у цьому році засідання Громадської ради при ГУ ДПС у Миколаївській області.

Головним лейтмотивом зустрічі стало обговорення проблемних питань ведення малого та середнього бізнесу на Миколаївщині.

На початку зустрічі голова РТПП Миколаївської області Ігор Катвалюк радушно на правах господаря привітав поважних гостей у стінах свого відомства та розповів про роботу Регіональної торгово-промислової палати Миколаївської області, перспективи та завдання, направлені на розвиток бізнесу в регіоні, укріплення зовнішньо-економічних зв’язків.

На Миколаївщині багато ініціативних промисловців, підприємців, громадських активістів, які тісно співпрацюють з державними органами та намагаються впливати на всі сфери соціально-економічного життя. Одним з таких є Іван Сакаль, який представляє Миколаївську обласну організацію роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини», є фінансовим директором фермерського господарства «Органік Сістемс», а також обраний головою Громадської ради при ГУ ДПС у Миколаївській області. У ході зустрічі Іван Іванович запропонував представникам громадськості затвердити План роботи Громадської ради на 2022 рік та обговорити питання, які хвилюють громадськість та бізнес: застосування РРО та програмних РРО, сплата ПДФО та земельного податку тощо.

Заступник голови Громадської ради при ГУ ДПС у Миколаївській області Олена Герасимчук, яка є головою Миколаївської обласної профспілкової організації працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» запропонувала членам Громадської ради підтримати звернення до Миколаївської міської ради з питань перегляду ставок місцевих податків і зборів, правильності застосування кведів ФОП у зв’язку із запровадженням з 01.01.2022 реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій для ФОП - платників єдиного податку ІІ-ІV груп.

Нагадаємо, що застосовувати РРО/ПРРО повинні суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для її подальшого переказу. Не застосовуватимуться РРО/ПРРО з наступного року тільки спрощенцями – платниками єдиного податку І групи.

Фахівці ГУ ДПС у Миколаївській області Олександр Федорович та Вікторія Трофіменко детально розповіли лідерам громадських організацій області про роботу ДПС Миколаївщини у напрямку взаємодії з бізнесом, адже сьогодні податкова – це відкрита до конструктивного діалогу сервісна служба, яка розуміє потреби як малого, так і великого бізнесу та вирішує проблеми суб’єктів господарювання в межах своїх повноважень.

«На жаль, тема РРО/ПРРО сприймається підприємцями як проблемна. Насправді ж розрахункові реєстратори, навпаки, надають підприємцям чимало переваг: ведення обліку, можливість за оптимальний час підрахувати залишки, зробити переоцінку товару, запрограмувати ціни для нових товарів», – зауважили фахівці податкової і запевнили, що поки діє мораторій на проведення перевірок через карантинні обмеження, податкова служба матиме час на переконання бізнесу щодо необхідності фіскалізації.

Слід зауважити, що нинішні пріоритети в роботі податкової – це готовність до змін відповідно до потреб платників, сучасний формат спілкування, конструктивний діалог та дієва підтримка ініціатив представників бізнесу та громадськості.

Підсумовуючи зустріч Іван Сакаль зазначив: «Ми впевнені, що такі нововведення спрямовані на захист легального бізнесу та виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків і безконтрольного обігу товарів. Ми, як представники громадськості та бізнесу, у складі Громадської ради при ГУ ДПС у Миколаївській області, і надалі готові до відкритого і відвертого спілкування, до продовження співпраці з податковою службою у напрямку вирішення проблемних питань, адже в умовах нововведень податкового законодавства, а саме з використання РРО та впровадження програмних РРО для суб’єктів спрощеної системи оподаткування, такі спільні заходи встановлюють зворотній зв’язок між податковою та платниками податків».

Враховуючи, те, що зустріч відбувалася напередодні Нового року, на завершення заходу, присутні вітали одне одного з наступаючим Новим роком, бажали сил, наснаги, миру, щастя та добра.