Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Легалізація тіньової зайнятості та заробітної плати в пріоритетах роботи податківців Миколаївщини»

опубліковано 29 вересня 2023 о 10:18

Коментар в. о. начальника Головного управління ДПС у Миколаївській області Романа Корнєва
Легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості – це один з ключових напрямів роботи Головного управління ДПС у Миколаївській області, і вирішувати цю проблему треба спільними зусиллями – як державі, так і самим працівникам.

На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати - у «конверті». Таким чином роботодавці ухиляються від сплати податків. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно неоформлені за місцем роботи.

ДПС Миколаївщини спільно з місцевими органами влади постійно вживає дієві заходи, направлені на залучення додаткових коштів та забезпечення надходжень з податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів у повному обсязі. 

З метою підвищення рівня заробітної плати до мінімального розміру з початку 2023 року на комісіях при райдержадміністраціях та у результаті індивідуальної роботи фахівців ДПС заслухано керівників 810 підприємств, з яких 748 підвищили розмір зарплати. У результаті до бюджетів усіх рівнів додатково надійшло 633,6 тис. грн податку на доходи фізичних осіб; єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) – 876,3 тис. грн, військового збору – 59,7 тис. гривень. 

На комісіях заслухано 402 фізичні особи – підприємця, у результаті чого 366 з них підвищили розмір заробітної плати, до бюджету додатково надійшло 330,8 тис. грн податку на доходи фізичних осіб, 403,9 тис. грн єдиного внеску, 27,5 тис. грн військового збору.

З початку 2023 року на комісіях з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та соціальних виплат при райдержадміністраціях та безпосередньо фахівцями Головного управління ДПС у Миколаївській області заслухано керівників 37 підприємств, з яких 35 погасили заборгованість із заробітної плати у сумі 42,4 млн гривень. У результаті бюджети усіх рівнів отримали 7,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 9,3 млн грн єдиного внеску.

Роботодавці повинні пам’ятати, що використання незадекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства, за яке доведеться нести відповідальність. Адже неоформлені трудові відносини позбавляють працівника мінімальних державних гарантій і роблять його незахищеним.

З метою профілактики порушень щодо оплати праці та дотримання норм законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати, податківцями проводяться позапланові перевірки суб’єктів господарювання.

Так, за результатами контрольно-перевірочної роботи, в частині легалізації зайнятості населення, підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати, з початку 2023 року працівниками управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Миколаївській області проведено 237 документальних перевірок. За порушення вимог податкового законодавства, виявлених у ході проведення перевірок суб’єктів господарювання, донараховано податків та зборів разом із штрафними санкціями та пенею у розмірі 1,7 млн грн, до бюджету надійшло майже 1,7 млн гривень.  

Крім цього, шляхом кабінетного аудиту у січні - липні 2023 року відпрацьовано 33 звернення, які надійшли від громадян до ГУ ДПС у Миколаївській області, із них у 13 зверненнях порушувались питання використання неоформленої найманої праці. 

Шановні миколаївці! Подбайте про достойне життя для себе і своєї громади - вимагайте від роботодавцiв офiційного оформлення трудових відносин. Треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах» може позбавити у майбутньому всіх соціальних гарантій. А легалізація заробітної плати - це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас та краще життя в регіоні, де ви проживаєте, вже сьогодні.

На завершення, хочу зазначити, що робота податкової служби Миколаївщини спрямована на сприяння легалізації найманої праці і на максимальне поєднання інтересів роботодавців та працівників. 

Користуючись нагодою, хочу подякувати всім представникам бізнесу за сумлінну сплату податків до бюджету. Разом ми сила! Слава Україні!