Головне управління ДПС у Миколаївській області звертає увагу підприємців, що використання реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій надає ряд переваг (далі – РРО/ПРРО), а саме можливість:
підключення РРО/ПРРО до вагів;
сканування штрих-коду для отримання ціни товару з бази даних;
зменшення ціни для привілейованих клієнтів;
ведення обліку товарів;
фіксування дати, часу та деталі розрахунків;
формування звітності за будь-який період;
фіксація форми оплати;
підрахунку будь-яких податків та знижок.
Нагадуємо, що з 01 січня 2022 року використання РРО/ПРРО стало обов’язковим для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп оподаткування. РРО/ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку І групи оподаткування та платниками, які не здійснюють розрахункових операцій.
Крім того, з 01 жовтня 2023 року відновлено відповідальність платників податків за порушення закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». І у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватися фінансові санкції.