Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податкова знижка – можливість платника на повернення частини сплаченого податку

опубліковано 10 листопада 2023 о 08:58

Головне управління ДПС у Миколаївській області нагадує, що у рамках проведення кампанії декларування доходів - 2023 платники податків можуть скористатися правом на отримання податкової знижки. 

Податкова знижка – це можливість громадянина повернути частину сплаченого загальнодержавного податку на доходи за певні послуги, які були здійснені протягом звітного податкового року платником податку. 

Звертаємо увагу, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), зокрема: квитанціями; фіскальними або товарними чеками; прибутковими касовими ордерами. Податок підлягає поверненню протягом 60 календарних днів з дня подання декларації. 

Як приклад, повернути частину коштів можна за навчання у державних навчальних закладах, користування іпотечним житловим кредитом, використання репродуктивних технологій, сплату за переобладнання транспортного засобу на біопаливо, внески на благодійність тощо.

Розглянемо перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки за 2022рік визначено пунктом 166.3 статті 166 Податкового кодексу України (далі – Кодексу). Це, зокрема:

частина суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом;

пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання платником податку та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення;

сума витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій); 

сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій та оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини ;

 сума коштів, сплачених у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу;

сума витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом;

сума коштів у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб);

сума на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19;

сума витрат на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті. 

Варто пам’ятати, що існують обмеження щодо отримання податкової знижки, а саме сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Кодексу.

Реалізувати своє право на податкову знижку громадяни можуть подавши до податкової інспекції за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.

Також подати декларацію можна дистанційно за допомогою сервісу ДПС «Електронний кабінет платника». У приватній частині кабінету у розділі «Декларація про майновий стан і доходи» можна подати декларацію разом з документами, що підтверджують право на податкову знижку. 

Зазначаємо, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. Платники, які мають право на отримання податкової знижки,  подають декларацію за 2022 рік до 31 грудня 2023 року. 

Шановні платники! Скористайтеся своїм правом на отримання податкової знижки своєчасно!