Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про нюанси порядку заповнення платіжних інструкцій на сплату платежів до бюджету та фондів соціального страхування!

опубліковано 06 лютого 2024 о 10:53

Податкова служба Миколаївщини нагадує, що юридичні особи, фізичні особи – підприємці та громадяни при здійсненні сплати податкових платежів та єдиного внеску заповнюють у платіжній інструкції усі обов’язкові реквізити. 
Як повідомили в управлінні економічного аналізу Головного управління ДПС у Миколаївській області, перелік обов’язкових реквізитів платіжної інструкції, які заповнюються платниками, визначено Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 № 163, та Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 (далі – Порядок № 148). 

Зосередимо увагу на особливостях заповнення 3-х реквізитів, зокрема «Призначення платежу»; «Код платника»; «Код фактичного платника». 

Реквізит «Призначення платежу» заповнюється згідно з прикладами, наведеними у Порядку № 148. 

Обов’язковий реквізит «Код платника» заповнюють усі платники, які сплачують податки, збори, інші платежі та єдиний внесок. Юридичні особи у реквізиті «Код платника» зазначають код ЄДРПОУ, фізичні особи – підприємці та громадяни – податковий номер. 

Щодо реквізиту «Код фактичного платника» повідомляємо таке. Зазначений реквізит заповнюється юридичними особами у разі, якщо такі особи у своєму складі мають відокремлені підрозділи, представництва та сплачують платежі до бюджету і фондів соціального страхування за відокремлені підрозділи, представництва. У такому випадку юридичні особи у реквізиті «Код платника» платіжної інструкції зазначають власний код ЄДРПОУ, а у реквізиті «Код фактичного платника» – код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, представництва.

Громадяни заповнюють вищезазначений реквізит у разі, якщо сплачують податкові платежі та єдиний внесок за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування, програмно-апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) або через каси надавачів платіжних послуг. У цьому випадку громадяни у реквізиті «Код фактичного платника» платіжної інструкції зазначають власний податковий номер. Разом з цим, надавач платіжних послуг у реквізиті «Код платника» зазначає свій податковий номер.

Також платники податків можуть отримати консультаційну допомогу щодо заповнення платіжних інструкцій у Центрах обслуговування платників або державних податкових інспекціях Миколаївської області.

Окрім цього, нагадуємо, що у Головному управлінні ДПС у Миколаївській області працюють «гарячі лінії» щодо порядку заповнення платіжних інструкцій на сплату платежів до бюджету та фондів соціального страхування. 

Сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» проводяться щоп’ятниці з 13 год. 00 хв. до 14 год. 00 хвилин. Отримати відповіді на актуальні питання із зазначеної теми можна за телефоном (0512) 50-19-27.