Представники ДПС Миколаївщини взяли участь у регіональному бізнес - форумі та ознайомили учасників із змінами в оподаткуванні
Представники ДПС Миколаївщини взяли участь у регіональному бізнес - форумі та ознайомили учасників із змінами в оподаткуванні
опубліковано 20 травня 2025 о 09:34
Актуальні питання сфери оподаткування обговорили учасники жіночого бізнес-форуму, організованого Всеукраїнською громадською спілкою «Інноваційне фермерство та кооперація».
Форум проходив у межах реалізації проєкту «Місце надії України», спрямованого на підтримку жінок, які прагнуть розвивати власний бізнес, отримувати нові знання та адаптуватися до сучасних економічних вимог.
У заході взяли участь провідні фахівці підрозділів Головного управління ДПС у Миколаївській області, а саме: управління податкового аудиту, управління оподаткування фізичних осіб та управління контролю за підакцизними товарами.
У рамках заходу фахівці ДПС Миколаївщини розповіли про основні законодавчі зміни у податковому законодавстві, обговорили проблемні питання щодо сплати податків та зборів до місцевого бюджету, зокрема, акцентували увагу на змінах щодо сплати майнових податків, особливостях нарахування та сплати земельного податку, мінімального податкового зобов’язання, отримання права на застосування податкових пільг під час воєнного стану. Крім того, під час дискусії говорили про застосування спрощеної системи з особливостями оподаткування.
Також у ході зустрічі представники податкової служби нагадали присутнім про обов’язкове застосування суб’єктами господарювання РРО або ПРРО при проведенні розрахункових операцій за готівку, належне оформлення трудових відносин та переваги електронних сервісів ДПС.
Окремо фахівці служби розʼяснили питання податкових перевірок в період дії воєнного стану та нюанси застосування штрафних санкцій і пені за результатами таких перевірок. Також йшлось про часткове зняття обмежень на проведення перевірок і відновлення документальних та фактичних перевірок. Фахівці, зокрема, наголосили, що відбір до перевірок здійснюється з урахуванням ризикоорієнтовної моделі.
Поряд з цим, податківці ознайомили учасників заходу з основними аспектами ліцензування господарської діяльності, зазначивши, що суб’єкти господарювання усіх форм власності мають право на оптову, роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним за наявності у них відповідних ліцензій. Плата за ліцензії здійснюється щоквартально, рівними частинами, і зараховується до місцевих бюджетів.
ДПС і надалі долучатиметься до проведення подібних заходів, які дають можливість відкритого діалогу з бізнесом та оперативного розʼяснення змін податкового законодавствіа
Нагадуємо, що для оперативної комунікації з бізнесом у Головному управлінні ДПС у Миколаївській області діє комунікаційна податкова платформа: mk.ikc@tax.gov.ua. Отримати розʼяснення також можна за телефонами «гарячих ліній» Головного управління ДПС у Миколаївській області для надання консультацій платникам податків: https://mk.tax.gov.ua/kontakti/ та у Контакт-центрі ДПС: 0 800 501 007.
У податковій службі Миколаївщини впевнені, що обговорення нагальних питань, які хвилюють представників бізнесу, завжди допомагає платникам податків зрозуміти та правильно використовувати новації в оподаткуванні на практиці.
Проведення заходів у такому форматі сприяє утвердженню гендерної рівності. Ґендерна рівність (рівність жінок і чоловіків) стосується рівних прав, відповідальності та можливостей жінок і чоловіків. Рівність не означає, що жінки та чоловіки стають однаковими, проте свідчить, що права, відповідальність та можливості людей не мають залежати від того, народилися вони жінками чи чоловіками.
Ґендерна рівність передбачає, що інтереси, потреби та пріоритети і жінок, і чоловіків беруться до уваги, визнається, що жінки є дуже різними між собою, як і чоловіки – між собою. Ґендерна рівність — це не виключно жіноче питання, вона має стосуватися та повністю залучати чоловіків, так само, як і жінок. Рівність між жінками і чоловіками є питанням прав людини та умовою і показником сталого людиноцентричного розвитку.