Головне управління ДПС
у Миколаївській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Національне агентство внесло зміни до порядку перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій

опубліковано 13 серпня 2020 о 08:44

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що Національне агентство з питань запобігання корупції (далі –НАЗК) розробило та затвердило наказ, що дозволить ефективніше реагувати на неподання чиновниками е-декларацій.

Так, документ вносить необхідні поправки до Порядку перевірки факту подання декларацій, які були передбачені останніми змінами до Закону України «Про запобігання корупції», ухваленими в кінці 2019 року. Наказ набрав чинності 15 червня 2020 року.

Зокрема, змінами передбачено наступне:

Останнім днем роботи чиновника визначається фактична дата, коли він виконував свої повноваження. Раніше останнім днем роботи вважалася дата видачі працівнику трудової книжки в зв’язку з припиненням повноважень.

Установи мають 5 робочих днів для того, аби перевірити, чи подав чиновник, що припиняє свої повноваження, декларацію. Цю перевірку вони мають почати на 20 робочий день після того, як працівник йде з посади. У попередній редакції було два різних строки, які залежали від підстав звільнення – з ініціативи роботодавця чи працівника.

Установа, яка надсилає до НАЗК повідомлення щодо неподання або несвоєчасного подання декларації чиновника, який більше не працює в органі влади, має вказати в такому документі дату припинення повноважень цього працівника. До такого повідомлення додаються копії документів, що підтверджують дату припинення діяльності працівником. Раніше такі заходи не вимагалися.