Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що подання Таблиці даних платника ПДВ передбачено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (із змінами і доповненнями) (далі Порядок).
Платник ПДВ у разі зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) платник ПДВ має право подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою.
Таблиця даних платника ПДВ (ідентифікатор форми J/F1312303) рекомендована для подання суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність, пов’язану з:
виробництвом;
будівництвом
наданням послуг (транспортних, клінігових, бухгалтерських, охорони та ін.);
виконанням різного роду робіт;
сільгосптоваровиробництвом та інших.
Звертаємо увагу, що у разі ведення декількох видів діяльності доцільно буде подати Таблицю даних платника ПДВ окремо на кожен з них. Також наголошуємо, що Таблицю даних з кодами, на які вже є врахована таблиця, не потрібно повторно подавати.
Нюанси заповнення таблиці даних платника податку
У таблиці даних платника податку зазначаються:
види економічної діяльності відповідно до КВЕД;
коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;
коди послуг згідно з Державним класифікатором, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.
Таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.
Комісія регіонального рівня протягом п’яти робочих днів приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в електронний кабінет технічними засобами електронних комунікацій в електронній формі.
Також, у разі наявності у платника податку показників, визначених п. 18 Порядку Таблиця даних платника податку може бути врахована ДПС в автоматичному режимі.
У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про врахування таблиці даних платника податку відповідно до пункту 16 Порядку або прийняття комісією центрального рівня рішення про задоволення скарги та скасування рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, податкові накладні/розрахунки коригування, підлягають автоматичній реєстрації в Реєстрі на п'ятий робочий день, що настає за днем прийняття такого рішення, якщо одночасно виконуються умови, визначені у п. 161 Порядку.
Для заповнення Таблиці даних платника податку пропонуємо скористатися такими рекомендаціями:
1. Під час подання до ДПС таблиці даних платника податку враховуйте відповідність виду економічної діяльності платника та кодів товарів (послуг), що постачаються (реалізуються) платником на території України. Код виду економічної діяльності відображений в реєстраційних даних платника та зазначається у графі «Код згідно з КВЕД» Таблиці даних платника.
Наприклад, подання перевізником Таблиці даних на реалізацію юридичних послуг за відсутності відповідних пояснень. Зазвичай, така таблиця буде визнана помилково заповненою.
2. Надавайте лише достовірну інформацію, яка корелюється з показниками податкової звітності.
Наприклад, сумнівною є ситуація подання Таблиці даних сільгосптоваровиробником на реалізацію власної сільгосппродукції, у якого відсутня інформація про наявні земельні ресурси, трудові ресурси, власна або орендована техніка для виконання робіт, придбання послуг з оброблення землі, збирання урожаю тощо.
3. Дотримуйтесь принципу відповідності кодів товарів (послуг), що постачаються (реалізуються) платником та наявних у платника основних засобів, працівників, необхідних для виробництва та реалізації таких товарів (послуг).
Наприклад, платник подає таблицю даних на реалізацію транспортних послуг. При цьому відсутнє придбання чи оренда транспортних засобів, відображення відповідних об’єктів оподаткування у податковій та фінансовій звітності, формі 20-ОПП, не надано пояснення.
Тобто, на прийняття рішення Комісією про врахування Таблиці даних платника податку впливає наявність інформації щодо достатності матеріально-технічної бази та людських ресурсів для ведення господарської діяльності, пояснення до таблиці мають розкривати суть господарських операцій (економічну вигоду (виправданість ризику)), які за формою (зовнішнім вираженням) зумовлюють зміни в структурі активів, зобов'язань та власного капіталу. Результатом такої діяльності є відповідний рівень сплати платежів до бюджету.
Важливо!!! Повідомляємо, що у Головному управлінні ДПС у Миколаївській області створено консультаційний центр з питань удосконалення консультаційної та роз’яснювальної роботи з платниками податків щодо реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, виключення їх з Переліку ризикових платників та розгляду Таблиць даних платника податку. Звернутися до фахівців центру можна за телефонами: (0512) 50-18-71, (0512) 50-18-32, (0512) 50-18-12, (0512) 50-19-18, (0512) 50-18-33, 093 964 21 32.