Працівники Єланецької ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області продовжують інформаційну кампанію, присвячену роз’ясненню основних положень Закону України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».
Так, 20 жовтня очільниця Єланецької ДПІ Світлана Ярмощук провела робочу зустріч з суб’єктами підприємницької діяльності, які займаються виробництвом сільськогосподарської продукції, з метою інформування про порядок проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування.
За словами податківиці законом передбачено, що упродовж року, з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року, фізичні особи можуть задекларувати активи, нерухомість, рухоме майно, цінні папери, валютні цінності, з яких з будь-яких причин не сплачено податків або сплачено не в повному обсязі, сплатити одноразовий збір до бюджету та таким чином легалізувати їх. Одноразове декларування на компромісних умовах дозволить отримати можливість у майбутньому вільно розпоряджатись задекларованими активами.
Учасників заходу цікавили питання щодо перевірки джерела отримання декларантом коштів, за рахунок яких були придбані задекларовані активи. Світлана Ярмощук повідомила, що перевірка джерела отримання декларантом чи фізичною особою, доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи, не проводиться. Водночас, спеціальна декларація упродовж 60 днів з моменту її подання підлягає камеральній перевірці в частині перевірки реєстрації правочинів та/або активів у державних реєстрах, наявності арифметичних та логічних помилок в декларації.
Імовірних декларантів цікавив порядок декларування готівкових коштів. Податківиця проінформувала, що готівкові кошти спочатку слід розмістити на спеціальних рахунках у фінансових установах.
Наприкінці зустрічі Світлана Ярмощук наголосила, у разі якщо фізична особа має у власності активи, які були одержані (набуті) за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки, не скористається можливістю одноразового (спеціального) добровільного декларування, то на таку особу не будуть поширюватися державні гарантії та звільнення від відповідальності, а отже оподаткування доходів фізичних осіб буде здійснюватися на загальних підставах.
Принагідно податківця провела з присутніми тренінг щодо можливостей Електронного кабінету платника, його функціональних можливостей та продемонструвала покрокову інструкцію щодо подання спеціальної декларації через кабінет.