


Зважаючи на актуальність Закону України від 15 червня 2021 року №1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належним їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» у Центральній ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області проведено чергову зустріч з нотаріусами Центрального та Заводського районів м. Миколаєва.
У зустрічі взяли участь очільниця Центральної ДПІ Лариса Сілочі, а також самозайняті особи, які займаються незалежною професійною діяльністю – нотаріуси: Філіпенко О.Г.; Назарова О.С.; Шиліна Г.М.; Балкіна О.Л.; Звєздова І.В.
Лариса Сілочі зазначила, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування - це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування.
«Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в порядку, строки і розмірах», ˗ проінформувала Лариса Сілочі.
Особливу зацікавленість під час зустрічі викликало питання щодо спеціального збору за результатами подачі одноразової (спеціальної) декларації. Нотаріуси отримали роз’яснення, що збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування ˗ це одноразовий обов'язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору, визначених цим підрозділом, та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.
Також сторонами розглянуто перелік активів, які можуть виступати об’єктами об'єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Слід зазначити, що під час зустрічі нотаріуси отримали вичерпні відповіді на усі запитання, які їх цікавили не лише щодо «податкової амністії», а й щодо можливостей електронних сервісів ДПС, легалізації трудових відносин, використання РРО та погашення податкової заборгованості.