Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про своєчасну сплату податків та податкові новації – березанські податківці відповідають на питання бізнес-спільноти

опубліковано 20 жовтня 2021 о 15:29

Березанські податківці продовжують співпрацювати з бізнес-спільнотою не лише в частині забезпечення належного адміністрування податків та зборів, а й надання необхідних податкових консультацій та обговорення новел податкового законодавства. Сьогодні керівником Березанської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області Олександром Фойною проведено комплексну зустріч з заступником керівника ПСП «Дмитрівка» Юрієм Шиповим, в якій також взяли участь головні державні ревізори-інспектори Очаківського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Ольга Тесля та Очаківського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Віталій Зацепін.

Крім питання важливості своєчасної сплати податків та зборів, роботи системи моніторингу реєстрації податкових накладних сторони обговорили законопроєкт № 5600 та основні положення закону про так звану «податкову амністію».

Податківці роз’яснили, що на проведення спеціального декларування відведено рік – з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Головна особливість кампанії полягає у добровільності, тобто виключно за власним бажанням громадянин може скористатись правом на податкову амністію та отримати чисту фінансову історію в майбутньому. Суб’єктами декларування можуть виступати як фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, так і фізичні особи – нерезиденти України, які на момент отримання об'єкту декларування були резидентами і які є чи були платниками податків. Важливо, що імовірні декларанти самостійно визначають активи, які будуть відображені в спеціальній декларацій з переліку тих, з яких до 1 січня 2021 року не були сплачені податки або були сплачені не в повному обсязі (це може бути житлова та нежитлова нерухомість, яка перевищує встановлені ПКУ мінімальні пороги, нерухоме майно, валютні цінності, цінні папери тощо). Так само самостійно декларанти визначають ставки одноразового збору та можливості його сплати однією сумою упродовж місяця після подання декларації чи упродовж трьох років.

Олександр Фойна проінформував про державні гарантії, які отримує платник податків після подання спеціальної декларації – це і конфіденційність даних, і звільнення від відповідальності за порушення валютного та податкового законодавства, розповів, що декларація подається виключно декларантом в електронній формі через Електронний кабінет.

Під час заходу податківці не залишили поза увагою жодного запитання та надали вичерпні фахові відповіді.