«Основним завданням одноразового декларування є цивілізована легалізація активів на компромісних умовах, можливість без застереження використовувати такі активи та упередити податкові правопорушення у майбутньому», – про це повідомив начальник Новоодеської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області Віктор Антоневич під час зустрічі з директором Новоодеського ринку «Альянс» Павлом Богзою, яка відбулась 25 жовтня.
Зустріч була ініційована керівництвом Новодеської ДПІ та мала інформаційну мету – залучити до кампанії з популяризації закону про так звану «податкову амністію» якомога більше громадян, у тому числі представників малого бізнесу, які працюють на ринку. «Ми повинні стати частиною змін, які ми хочемо бачити. Саме тому необхідно не лише знати про новели податкового законодавства, а й активно долучатись до їх реалізації», – підкреслив Віктор Антоневич, пояснюючи важливість запровадження одноразового декларування в Україні.
Податківець проінформував, що декларувати необхідно тільки ті, активи, з яких в періоди до 1 січня 2021 року не були сплачені належні податки та збори. Крім того, ПКУ визначений перелік активів, які вважаються такими, з яких повністю сплачені податки. Це – грошові кошти до 400 тис грн, квартири сукупною площею до 120 кв. м, житлові будинки площею до 240 кв. м, нежитлова нерухомість некомерційного призначення до 60 кв. м, земельні ділянки у межах нормативів безоплатної приватизації, один транспортний засіб особистого некомерційного використання. Але важливо пам’ятати, що громадяни самостійно приймають рішення щодо участі у декларуванні та визначають перелік активів, який буде відображений у декларації.
На кампанію спеціального декларування відведено рік – з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року. За участь в ньому держава гарантує декларантам звільнення від відповідальності за порушення валютного та податкового законодавства, а також суворе дотримання принципу конфіденційності. Дані, подані в деклараціях, не можуть бути використанні в розслідуваннях або перевірках стосовно декларанта. Віктор Антоневич акцентував увагу, що тим людям, які не скористаються правом на спеціальне декларування, нічого не загрожує. Але з кожним роком буде все складніше вносити готівку у банки чи просто мати значну і з «незрозумілим походженням» для держави власність.
Податківець відповів на запитання представника бізнес-спільноти, зокрема щодо визначення суми одноразового збору, який необхідно сплатити упродовж 30 днів з моменту подання декларації. Начальник ДПІ проінформував і про ставки збору, і про можливості розстрочення збору на три роки. Багато дискусій викликало питання декларування готівкових коштів, які необхідно розміщувати на рахунках зі спеціальним режимом використання, а вже потім вказувати в декларації. Податківець пояснив причину та порядок такої процедури.
Принагідно податківець розповів про переваги використання електронного кабінету, через який до речі і подається спеціальна декларація. Також проінформував про можливості сплати податків і зборів, інших платежів, єдиного внеску через єдиний рахунок.
На стенді оголошень ринку розміщено агітаційні листівки та брошури щодо запровадження одноразового (спеціального) декларування фізичними особами належних їм активів.