Забезпечення своєчасного надходження коштів до бюджету шляхом ефективного виконання платниками податків грошових зобов’язань перед державою та, відповідно, скорочення їх податкового боргу є пріоритетним завданням органів державної податкової служби. З огляду на це, керівництво Новоодеської ДПІ приділяє значну увагу відпрацюванню даного напряму роботи.
Окрім безпосередніх зустрічей з боржниками, ще однією формою діяльності, з метою погашення податкового боргу, є спільні робочі зустрічі фахівців ДПІ та посадових осіб об’єднаної територіальної громади.
Заходи у подібному форматі проведено 26 та 27 жовтня. Податкову службу у зустрічах представляв очільник Нооводеської ДПІ Віктор Антоневич, об’єднану територіальну громаду – голова Новоодеської ОТГ Олександр Поляков, його заступниця Світлана Зла, а також начальник фінансового відділу Костянтинівської ОТГ Наталія Гончар.
Віктор Антоневич акцентував увагу присутніх на необхідності посилення роз’яснювальної роботи щодо про необхідність мінімізації податкової заборгованості. «Так як податкова вимога надсилається боржнику на суму, яка перевищує 3060 гривень, то платники із сумами боргу до 3060 гривень можуть навіть і не знати про його наявність. Тільки сумлінне ставлення платників до своїх обов’язків щодо своєчасної сплати податків та розуміння необхідності термінового погашення заборгованості дозволить вирішити проблему створення нових боргів. Звісно, головна мета ДПС – не просто стягнути наявний податковий борг, а, насамперед, упередити його появу шляхом стимулювання платників податків до самостійної сплати зобов’язань», – зазначив Віктор Антоневич.
З метою пошуку шляхів ліквідації боргів платників податків Новоодеської ОТГ учасники обговорили основні принципи та процедури його погашення, джерела сплати грошових зобов’язань.
За підсумками заходу учасники зустрічі висловили впевненість, що конструктивна співпраця податкової служби та ОТГ сприяє зменшенню податкового боргу, усвідомленню платниками необхідності дотримання норм податкового законодавства та сплати податкових зобов’язань та, як наслідок, збільшенню надходжень до бюджету.