Головне управління ДПС
у Миколаївській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Березанським ФОПам про особливості застосування РРО та ПРРО у 2022 році

опубліковано 13 січня 2022 о 16:24

Зважаючи на значний резонанс та актуальність, працівники Березанської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області відвідують місцевих представників бізнес-спільноти та роз’яснюють, що 1 січня 2022 року вступили у дію норми законодавства щодо розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій. Відтепер їх використання стало обов’язковим для ФОП – платників єдиного податку ІІ-ІV груп. Безумовне звільнення від застосування РРО стосується ФОП - платників єдиного податку I групи. Крім того, здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО мають право підприємці платники єдиного податку, що провадять роздрібну торгівлю (крім підакцизних товарів) на території села.

Учасникам заходу роз’яснюють, що ФОП, які використовують спрощену систему оподаткування, не є при цьому платниками ПДВ та не здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, не зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження первинними документами для цілей контролю.

Значна увага приділяється інформуванню бізнес-спільноти про можливість встановлення безкоштовного програмного РРО, розробленого ДПС України.