Податківці Центральної державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Миколаївській області продовжують активну інформаційно – роз'яснювальну роботу серед громадськості та бізнесу щодо застосування основних аспектів Закону України від 30 червня 2023 року №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», зокрема в частині застосування РРО/ПРРО.
Начальниця Центральної ДПІ Лариса Сілочі та заступниця начальника інспекції Ірина Сологуб взяли участь у засіданні «круглого столу» з представниками територіальних громад міста - заступницею голови адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради Світланою Чепіжко та керівництвом структурних підрозділів адміністрації.
У фокусі основної уваги зустрічі – фіскалізація готівкових розрахунків, оскільки це цивілізований шлях взаємин бізнесу з покупцем та державою, адже фінансове забезпечення соціально-економічних програм територіальних громад залежить від розміру надходжень місцевих податків до бюджету.
Податківці наголосили, що всі суб’єкти господарювання (крім платників єдиного податку першої групи) з 01.01.2022 зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.
Такий обов’язок виникає у разі проведення розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Особливу увагу присутніх звернули на поновлення застосування з 01.10.2023 штрафних (фінансових) санкцій за порушення здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг для всіх суб’єктів господарювання та особливості застосування штрафних санкцій у період з 01.01.2022 по 01.10.2023.
Також учасники зустрічі обговорили питання щодо бюджетоформуючих податків місцевих бюджетів, намітивши при цьому аспекти співпраці податківців з територіальною громадою.