Головне управління ДПС
у Миколаївській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Користуєшся землею – сплачуй податки!

опубліковано 10 червня 2021 о 08:14

Плата за землю (земельний податок) – це податок, що справляється з юридичних і фізичних осіб за використання земельних ділянок. Плата за землю входить до складу податку на майно. Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.

Як повідомив начальник ГУ ДПС у Миколаївській області Дмитро Прокоф’єв, податковою службою Миколаївщини проводиться активна роз’яснювальна робота з платниками податків щодо дотриманням вимог чинного законодавства у частині оформлення та використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення (паїв), вживаються заходи щодо оформлення землекористувачами договорів оренди.

У результаті цієї роботи, у січні-травні 2021 року до місцевих скарбниць Миколаївщини забезпечено 291,8 млн грн земельного податку та орендної плати за землю. Це перевищує минулорічний показник на 58,7 млн грн. Найбільша сума плати за землю надійшла від юридичних осіб – 259,5 млн грн., фізичні особи сплатили 32,3 млн грн цього податку.

За словами Дмитро Прокоф’єва, повнота надходжень земельного податку та орендної плати за землю до місцевих бюджетів є результатом спільних зусиль податкової служби Миколаївщини та органів місцевого самоврядування у напрямі залучення власників земельних ділянок та землекористувачів до оподаткування.