Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

ДПС Миколаївщини: Основні аспекти отримання податкової знижки

опубліковано 03 липня 2023 о 10:37

Одним із основних завдань декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а і повернення платниками податків частини сум сплаченого з їх заробітної плати податку впродовж звітного року.

У Головному управлінні ДПС у Миколаївській області інформують, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – Кодекс).

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), зокрема квитанціями; фіскальними або товарними чеками; прибутковими касовими ордерами.

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів за їх наявності. У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). 

Звертаємо увагу! Копії зазначених (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Кодексом.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшену з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, крім випадку, визначеного п. п. 166.4.4 Кодексу.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки за 2022рік визначено п. 166.3 ст. 166 Кодексу. Це, зокрема:

частина суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом;

пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання платником податку та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення;

сума витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій); 

сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій та оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини ;

 сума коштів, сплачених у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу;

сума витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом;

сума коштів у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб);

сума на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19;

сума витрат на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті. 

Реалізувати своє право на податкову знижку громадяни можуть подавши до податкової інспекції за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Граничний строк подання податкової декларації – до 31 грудня 2023 року.